Vedení dokumentace k objednávkám pro lepší organizaci celé firmy

4.7.2022

Interní dokumentace je pro nás zásadní. S ohledem na velké množství zákazníků, kterých je výrazně přes tisícovku (a vaší podpory si velice ceníme!), je pro nás důležité mít ve všem pořádek, a to nejen abychom dokázali jednoduše dohledávat zakázky. K tomuto účelu nám slouží několik zaběhnutých postupů. Jaké to jsou? Na to se podíváme v dnešním článku.

 

Průvodka zakázky

Jedná se o interní dokument, který se nese společně s díly celým procesem od prvotního převzetí vaší zakázky až po naložení k odvozu. Je vytvořen na základě vámi zaslané objednávky a obsahuje všechny potřebné informace, jako například na kolika paletách byla zakázka přivezena, jaké velikosti palety byly, jakým způsobem byly díly zabaleny, popřípadě speciální požadavky na zabalení dílů při expedici.

Dále se v průvodce zakázky nachází také několik zásadních informací ohledně provedení chemické úpravy – jakost materiálu, tloušťka, délka potopu v lázni a další.

Fotodokumentace

Každé objednávce, která k nám přijede, je přiřazeno pořadové číslo, pod kterým je zakázka vedena v našem informačním systému ABRA a které je uvedeno v hlavičce „Průvodka zakázky“.

Pod tímto číslem se také nalézá soubor v podobě fotek na našem datovém uložišti.

Každou zakázku fotíme před rozbalením při přijetí.

100% vstupní kontrola

Pokud si zákazník přeje provést vstupní kontrolu materiálu, jsme schopni nabídnou 100% prohlídku materiálu před mořením.

Při prohlídce prověříme:

  • počty dílů vzhledem k objednávce
  • úplnost zakázky
  • problematická místa z hlediska moření (upozorníme na místa, která nelze chemicky „vyčistit“)
  • dle potřeby provedeme kontrolu endoskopem s možností vytvoření videozáznamů nebo fotek

Po provedení kontroly veškeré informace odesíláme zákazníkovi a vyčkáme, než potvrdí provedení prací.

Proces této kontroly je však zpoplatněn, proto se v případě zájmu prosím obraťte na jednatele firmy na email petr.kalny@fksystem.cz.

Věříme, že veškeré tyto interní procesy výrazně zefektivňují naši práci a díky tomu zvyšují i spokojenost s našimi službami a odevzdaným výsledkem. Poptejte u nás povrchovou úpravu kovů – za námi stojí roky zkušeností a mnoho spokojených zákazníků.

Přečtěte si také