Historie firmy

Rodinnou firmu založil v roce 1989 František Kalný. Nejprve provozuje činnost vedle svého hlavního zaměstnání. V roce 1992 končí zaměstnanecký poměr a plně se věnuje firmě, fungující na právní formě fyzické osoby. Z počátku zaměstnává pouze několik pracovníků a spolu realizují povrchové úpravy na montážích. Ještě za studií začínají ve firmě pracovat oba synové, od roku 1993 Ing. Petr Kalný a od roku 1997 Ing. Pavel Kalný.

V roce 1994 nastává prudký rozvoj a firma zaujímá vedoucí postavení na českém trhu v oblasti moření a pasivace legovaných antikorozních ocelí a neustálým rozšiřováním kapacit a inovací technologií si toto postavení upevňuje. Původní činnost - provádění povrchových úprav na montáži - zůstává. K ní přibývají činnosti prováděné ve vlastních provozovnách. Od roku 1997 moření legovaných antikorozních ocelí v mořírně v Brně a od roku 1998 tryskání nerezových povrchů balotinou. Od roku 1996 je firma výhradním a jediným zástupcem a distributorem mořících prostředků značky ANTOX pro ČR a SR.

Jako záruka kvality poskytovaných služeb je v roce 1997 zaregistrována ochranná známka FK system. Počátkem roku 2002 se firma stěhuje do nového vlastního areálu o rozloze cca 6500 m2, kde je mimo technické kanceláře také sklad a prodej mořících přípravků zn. ANTOX a nové moderní pracoviště pro tryskání nerezových povrchů balotinou, které svou kapacitou nemá v České republice obdoby.

K 1.1.2006 byla firma transformována na společnost FK system Brno s.r.o.

K další změně dochází v souvislosti s dosažením důchodového věku a odchodem zakladatele firmy Františka Kalného do částečného důchodu. K 1.7.2007 vzniká nová společnost FK system – povrchové úpravy, s.r.o. František Kalný zůstává jediným společníkem původní společnosti FK system Brno, s.r.o., která postupně utlumuje činnosti související s prováděním povrchových úprav a její jedinou činností nadále zůstává dovoz a prodej mořících přípravků značky ANTOX. Nově vzniklá společnost FK system – povrchové úpravy, s.r.o., jejímiž společníky jsou Petr Kalný a Pavel Kalný přebírá veškeré činnosti v oblasti provádění povrchových úprav.

Ke vzniku nové společnosti FK system – povrchové úpravy, s.r.o. došlo kromě toho, že zakladatel František Kalný dosáhl důchodového věku, především kvůli záměrům Petra a Pavla Kalného na dynamičtější rozvoj společnosti. Zároveň toto rozdělení činností umožní ještě lepší a cílenější poskytování služeb obou společností svým zákazníkům. Po utlumení činnosti FK system Brno, s.r.o. z důvodu zaslouženého odpočinku jejího zakladatele pana Františka Kalného převzala společnost FK system - povrchové úpravy, s.r.o. i prodej a distribuci mořících a čistících přípravků značky ANTOX.

V současné době pracuje ve firmě FK system – povrchové úpravy, s.r.o. cca 40 zaměstnanců.

Kvalita - pružnost - bezpečnost práce a ochrana životního prostředí

Základem činnosti firmy je kvalita prováděných prací, díky níž si udržuje své výhradní postavení. Dalším nosným prvkem je plnění veškerých termínových a organizačních požadavků zákazníků (práce o víkendech, svátcích, noční směny apod.). Samozřejmostí je dodržování maximální bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí při práci. Pro provádění prací jsou vyřízena veškerá nutná povolení, autorizace a certifikáty.

Věřím, že Vás naše nabídka zaujme a stanete se našimi dalšími spokojenými zákazníky.

Za firmu FK system – povrchové úpravy, s.r.o.
Ing. Petr Kalný
jednatel